Infolinia 730 002 509

Robot STIHL RMI 422

Dostępność: brak towaru
Cena: 4 499,00 zł 4499.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: STIHL
Kod produktu: 63010121403

Opis

STIHL iMOW RMI 422

Kompaktowy robot koszący STIHL iMOW RMI 422 to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą całkowicie zautomatyzować koszenie trawy na małym lub średnim trawniku o powierzchni do 800 m². Ten zaawansowany robot koszący wykorzystuje zintegrowaną baterię litowo-jonową, a także posiada funkcję mulczowania. W trakcie koszenia trawa jest rozdrobniana na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża, co pomaga w utrzymaniu zdrowego i gęstego trawnika. Wielopoziomowa regulacja wysokości koszenia zapewnia, że trawa zostanie przycięta dokładnie na oczekiwaną wysokość, nawet na nierównym terenie z pochyłościami do 35%. Konfiguracja iMOW RMI 422 jest bardzo łatwa i intuicyjna, a robot automatycznie ustala indywidualny, dynamiczny plan koszenia na podstawie wielkości ogrodu, umożliwiając optymalne koszenie trawnika w dogodnym czasie. Warto zauważyć, że instalacja wymaga zestawu instalacyjnego. Należy pamiętać, że pomimo spełnienia wszystkich norm bezpieczeństwa, robot koszący iMOW RMI 422 nie jest zabawką, a podczas jego pracy dzieci i zwierzęta powinny przebywać poza obszarem roboczym. Instrukcja obsługi zawiera więcej informacji na ten temat.

Dane techniczne:

  • Maksymalna pow. trawnika do 800 m²
  • Szerokość koszenia 20 cm.
  • Wysokość koszenia od 20 do 60 mm
  • Maksymalne nachylenie terenu 35%
  • Ciężar 9 kg.
  • Liczba obrotów 4.450 U/min
  • Moc znamionowa 45 W
  • Rodzaj akumulatora Li-Ionen
  • Poziom mocy akustycznej 60 LWA[dB(A)]
  • Poziom mocy akustycznej 62 dB (A)
iMow RMI 422
 
Wyposażenie Standardowe:
 
ruchoma obudowa

Ruchoma obudowa z czujnikami

Ruchoma obudowa z czujnikami chroni robota koszącego STIHL iMow przed czynnikami atmosferycznymi i przeszkodami. Jeśli urządzenie STIHL iMow napotka przeszkodę podczas automatycznego koszenia trawy, czujniki zintegrowane z ruchomą obudową rejestrują zetknięcie z przedmiotem i inicjują zmianę kierunku koszenia.
Wyświetlacz LCD

Wyświetlacz LCD

Konsola sterowania jest zintegrowana z obudową robota koszącego STIHL iMow i posiada wielkoformatowy wyświetlacz LCD. Można przeglądać wszystkie funkcje i dane dotyczące urządzenia w sposób bardzo intuicyjny. Wysoki kontrast i intensywność wyświetlania gwarantują czytelność nawet w pełnym słońcu.
Zestaw czujników

Zestaw czujników

Robot koszący STIHL iMow jest wyposażony w różne czujniki. Jak tylko ktoś spróbuje go podnieść podczas koszenia, zatrzymuje się. Ponadto robota koszącego można zabezpieczyć kodem PIN. Jeśli jest ustawiony w taki sposób, że można go obsługiwać tylko wprowadzając kod PIN, zwiększa się bezpieczeństwo i kradzież staje się bezcelowa.
Wyposażenie

Wyposażenie standardowe w zestawie

Wyposażenie standardowe robota koszącego STIHL iMow obejmuje: urządzenie, stację ładującą, cztery uchwyty montażowe do zamocowania stacji ładującej oraz miernik iRuler, który pomaga przy układaniu pętli ograniczającej. Aby zainstalować robota koszącego iMow potrzebny jest dodatkowo zestaw instalacyjny (Kit S lub Kit L). 
Stacja ładująca

Stacja ładująca

Ładowarka to przystań robota koszącego iMow. Umieszczamy ją w centralnej części ogrodu, tak aby kosiarka w każdej chwili mogła pobrać energię lub znaleźć schronienie w przypadku złej pogody. Dzięki inteligentnemu systemowi ładowania sama decyduje o tym czy potrzebne jest szybkie ładowanie akumulatora (ze względu na zaplanowaną pracę) czy akumulator zostanie naładowany w trybie standardowym. Stację ładującą można umieścić zarówno na trawniku, jak i poza nim.
Mulczowanie

Mulczowanie

Podczas mulczowania trawa zostaje rozdrobniona na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża. Wytrzymały nóż do mulczowania robota koszącego STIHL iMow pozostaje ostry przez długi czas i zapewnia precyzyjne cięcie nawet przy wyższej trawie. Przy każdym zatrzymaniu noża, automatycznie zmienia się kierunek jego obrotu, co zapewnia jego równomierne zużycie. Wymiany noża dokonuje się bez użycia narzędzi. 
Regulacja drogi powrotnej

Regulacja drogi powrotnej

Zgodnie z ustawieniami fabrycznymi powrót kosiarki automatycznej do stacji ładującej następuje wzdłuż przewodu ograniczającego. Na życzenie istnieje jednak możliwość regulacji korytarza zależnie od budowy krawężnika koszonej powierzchni.
Konsola sterująca

Konsola sterująca

Konsola sterująca ze zintegrowanym jasnym i wyraźnym wyświetlaczem LCD znajduje się we wszystkich robotach koszących STIHL iMow w celu łatwej konfiguracji i szybkiego wyświetlania informacji o urządzeniu. Dzięki wysokiemu kontrastowi ułatwione jest użycie nawet w mocnym świetle słonecznym. Konsola jest osadzona w obudowie robota koszącego.
Napęd robota

Napęd robota koszącego

Roboty koszące STIHL iMow mają napęd, który pozwala pokonać pagórkowaty teren, zachowując niezmiennie wysoką jakość koszenia. STIHL RMI 422 radzi sobie z nachyleniem do 35%, a pozostałe roboty koszące RMI 4 z terenem o nachyleniu do 40%.
Adaptive slope speed

Adaptive Slope Speed

Dzięki funkcji Adaptive Slope Speed robot koszący STIHL iMow dostosowuje prędkość do nierówności terenu. Wbudowany czujnik przechyłu nieustannie analizuje nachylenie urządzenia i synchronizuje je z napędem.
Plan koszenia

Dynamiczny plan koszenia

Dynamiczny plan koszenia robota koszącego STIHL iMow można wykorzystać do ustawienia indywidualnych okien czasowych dla każdego dnia, w których urządzenie może pracować. W tych aktywnych zakresach, robot automatycznie wybiera czas koszenia trawnika, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jeśli na przykład przerywa koszenie z powodu deszczu, odrobi zaległości później, w określonym czasie. Dynamiczny plan koszenia jest dostępny i obsługiwany z panelu sterowania.

Obrazy są zdjęciami przykładowymi. Wygląd na produkcie przy tej samej funkcjonalności może odbiegać od przedstawionych na ilustracjach.

 

Produkty powiązane

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl